hajtasz się dziewczyno wino, piwo ,wódka się liczy twa miłość w końcu się rozdziczy.
Bije dzwon szczęścia, bije dzwon miłości. Dziś Wasze serca pełne są radości. Niech miłość wypełnia Wszystkie Wasze dni, niech Wam się spełnią najskrytsze sny. O złączone serca zawsze bardzo dbajcie, całe długie życie razem się trzymajcie! Z serdecznymi życzeniami na Nowej Wspólnej Drodze życia wprost ze szczerego serca życzy...
Mlodej Parze, Boze stworz zycie z najpiekniejszych roz! Duzo szczescia, wlasnej chatki i tytulu mamy, tatki Byscie mieli tyle dziatek, ile razem macie latek. Male grube i pyskate niech pilnuja swego tate, by nie zamknal ich na klodke, sam nie poszedl zas...
Powiedzialas wreszcie tak - to dla niego dobry znak. Milosci zaznajcie goracej i przyjazni sie nie konczacej. Przyjaciolmi jestescie moimi, zyczeniami obsypuje szczerymi.
Wiara, nadzieja, milosc: trzy cnoty niech towarzysza w nowej podrozy, niech szczesliwosci promyczek zloty przyswieca Mlodej Parze najdluzej!
Jedna mysla zyjcie wzajem i uczuciem jednym zyjcie, a ten swiat nie Ziemia zwijcie, ale cudnym szczescia Rajem.
Zyjcie miloscia - niech laska boska pomyslna dola na dom Wasz splywa nie znajcie nigdy, co smutek, troska, niech przyszlosc Wasza bedzie szczesliwa.
Szczesliwa Mloda Paro - zyczymy Wam w uroczystym dniu slubu milosci goracej jak slonce, szlachetnej jak zloto, czystej jak lza, slodkiej jak miod oraz spelnienia pieknych marzen i wspolnych planow.
Niech slonce roztacza swoj blask nad Wami w tym niezwyklym dniu i przez wszystkie dni Waszego zycia. Niech weselne dzwony bija donosnie i radosnym echem brzmia w Waszych sercach na zawsze.
Z okazji slubu pragne zyczyc wielu radosnych chwil, zrozumienia oraz gromadki wspanialych dzieci.
Swieta dzis chwila Nadobna Paro! Z miloscia szczera, co w sercach plonie u stop oltarza klekacie z wiara, Kaplan nad Wami podnosi dlonie. Badzcie szczesliwi! To dwa wyrazy z ktorych niech cala przyszlosc sie zlozy, przyszlosc pomyslna, czysta, bez skazy...
Milosc od pierwszego wejrzenia to dla niektorych tylko marzenia. Wy date slubu juz znacie i na noc poslubna czekacie.